Stosowny ubiór w pracy

Na wielu stanowiskach bardzo ważny jest wygląd pracownika. Dotyczy to w szczególności tych osób, które codziennie spotykają się z klientami. Pierwsze wrażenie niejednokrotnie jest również decydujące. Reguła ta obowiązuje nie tylko w życiu prywatnym, ale także w zawodowym. To sprawia, że w zależności od wykonywanych obowiązków zawodowych, należy zadbać o odpowiedni ubiór.

W niektórych firmach dopuszczalny jest strój codzienny. Obowiązuje to głównie u osób, które nie reprezentują firmy w kontaktach z klientami czy partnerami biznesowymi. Zazwyczaj największą swobodę w doborze stroju mają np. pracownicy reklamy czy marketingu. Większe wymogi odnośnie stroju obowiązuje na takich stanowiskach, jak np. pracownik banku, recepcjonista w hotelu bądź sprzedawca w ekskluzywnym sklepie. Ubiór ma podkreślać wówczas prestiż oraz renomę danego miejsca.

Na tego rodzaju stanowiskach, mężczyźni najczęściej zakładają garnitury. Z kolei kobiety obowiązuje odpowiedniej długości spódnica oraz żakiet. Strój powinien być w stonowanych kolorach. Zazwyczaj powszechnie akceptowana jest czerń, granat bądź w przypadku garniturów, dopuszczalny jest również kolor szary. W przypadku obuwia, najlepiej jeśli wykonane jest z wysokiej jakości skóry.

Kobiety powinny pamiętać, żeby ubiór nie był zbyt wyzywający. Z tego powodu nie jest wskazane zakładanie bluzek z dużym dekoltem. Należy ograniczyć także ilość biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *